[insignia_section_heading title=”Yorulmaz Medikolegal” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”” css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”200″ heading_tag=”h3″ font_weight=”default” subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″]

Adli Bilimler ve Tıbbi Malpraktis

Danışmanlığı

Yorulmaz MedikoLegal, Adli Bilimler alanında “bilirkişilik” hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir.

Kasten/taksirle yaralanmalar, cinsel saldırılar/çocuk istismarı, hukuki ehliyet/vasi tayini/velayet/kişisel ilişki, belge incelemesi, trafik kazaları kusur dağılımı, alkol/madde etkileri, adli biyolojik delillerin yorumlanması, babalık tayinleri gibi birçok konuda olayın çözümlenmesine yönelik mahkemelere, hukukçulara bilirkişi görüşü ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Yorulmaz MedikoLegal’in “Hasta Şikayet Yönetimi ve Medikolegal Konsültasyon” projesi; bilirkişi hizmeti ile hasta güvenliği eğitimi uygulamalarını bir arada sunar. Tıbbi uygulamalar açısından “Medikolegal Savunma Stratejisi” “Bilirkişilik Uygulamalarında Standartlar”, “Hasta Güvenliği” ve “İyi Hekimlik” kavramlarını desteklemek için uygulamaya konulmuştur.

Tıbbi uygulama hataları iddialarının çözümlenmesi konusunda  fark yaratan bu ayrıcalıklı proje ile uzun zamandır, ülkemizin önde gelen sağlık kuruluşlarında “risk yönetimi” büyük bir başarı ile sürdürülmektedir.

Eğitim, öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Adli Bilimler kapsamında, deneyimli eğiticilerin-bilirkişilerin buluşma platformu olunması amaçlanmıştır.

Bilirkişilik, tıp hukuku, adli bilimler/adli tıp, hasta şikayet yönetimi ile  kalite ve yönetimsel süreçlerin yasal dayanakları ve sağlık sektöründe iletişim başlıca eğitim konularıdır.

Hukukçular, hekimler, öğrenciler, hastane yöneticileri, ilaç firmaları ve sigorta şirketleri; başlıca hedef kitle olup bilirkişilik, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Yorulmaz Medikolegal Adli BİlİmLER ve Mapraktis Risk Danışma

İş birliğimiz ile dosyalarınıza risk yönetimi yapabilirsiniz. Bilirkişilik süreçlerini öngörebilir, CMK kapsamında sürece müdahil olabilirsiniz.

Hastaneler ve sağlık çalışanları için sağlık hukuku ve adli bilimler kapsamında sağladığımız konsültasyon ile savunmanız daha güçlü olacaktır.

Profesyonel bilirkişi kadromuzdan veya üniversitelerden temin edilen bilimsel mütalaa ve bilirkişi görüşleri davaların yönetiminde stratejik öneme sahiptir.

“Kalite-akreditasyon-hasta güvenliği” ilişkisinin yasal temeli bulunmaktadır. Onam süreçleri ve diğer risk yönetimi konularında, vazgeçilmez bir partneriniz olabiliriz.

Taraf iddialarının bilimsel kanıtları olmadan, uzlaşma sağlanamaz. Arabuluculuk sürecinde başarı için kanıta dayalı bilirkişilik desteğimiz ile yanınızdayız.

Hekimler, hukukçular, özel kuruluşlara akademik ve sponsorlu yüz yüze ya da online eğitimler Yorulmaz MedikoLegal’in  en fazla tercih edilen hizmetidir.

[insignia_section_heading title=”Son Bilgilendirme Yazılarımız” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”1″ css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”400″ heading_tag=”h3″ font_weight=”font-weight-600″ heading_color=”#074575″ subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″ icon_iconsmind=”iconsmind-Pencil” css=”.vc_custom_1591992458849{padding-top: 12px !important;}”]

Uluslararası Adli Toksikologlar

Uluslararası Adli Toksikologlar Derneği’nin (TIAFT) Türkiye toplantısı 13-15 Ekim 2022 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Detaylı bilgilere aşağıdaki linkten erişebilirsiniz. http://regionaltiaftturkey2022.org/hibrit/Tiaft2022.pdf [...]

Tıbbi Malpraktis ile ilgili Yapılan Değişiklikler: Kanun ve Yönetmelik Özeti

27.05.2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7406 sayılı kanunda yer alan Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’ndaki değişiklikleri duyurmuştuk.  https://www.instagram.com/p/CeDo6avK0VJ/?utm_source=ig_web_copy_link Bu değişikliklere ilişkin […]

İdrarda Esrar düzeyi ölçmek her zaman doğru sonuç verir mi?

 İdrarda Esrar düzeyi ölçmek her zaman doğru sonuç verir mi? Pasif olarak esrar dumanına maruz kalınır ise ne olur?   […]

Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Teklifi

16.03.2022 tarihinde “Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” kapsamında başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarını [...]

SAĞLIKTA ŞİDDETİN CEZALANDIRILMASINDA ÖZEL- KAMU AYRIMI YOK

Resmi Gazetede 23.02.2022’de yayımlanan, 2021/122E-2021/92 sayılı kararı ile Anayasa Mahkemesi; özel sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık personeline karşı işlenen tehdit, […]

Sevgililer Günü Özel

Sevgililer Günü Özel   “Anladım, Yâr’la bir olmayınca yer’le bir oluyormuş insan.” – Can Yücel             Kendi yârını bulabilmiş herkesin […]