[insignia_section_heading title=”Yorulmaz Medikolegal” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”” css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”200″ heading_tag=”h3″ font_weight=”default” subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″]

Adli Bilimler ve Tıbbi Malpraktis

Danışmanlığı

Yorulmaz MedikoLegal, Adli Bilimler alanında “bilirkişilik” hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir.

Kasten/taksirle yaralanmalar, cinsel saldırılar/çocuk istismarı, hukuki ehliyet/vasi tayini/velayet/kişisel ilişki, belge incelemesi, trafik kazaları kusur dağılımı, alkol/madde etkileri, adli biyolojik delillerin yorumlanması, babalık tayinleri gibi birçok konuda olayın çözümlenmesine yönelik mahkemelere, hukukçulara bilirkişi görüşü ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Yorulmaz MedikoLegal’in “Hasta Şikayet Yönetimi ve Medikolegal Konsültasyon” projesi; bilirkişi hizmeti ile hasta güvenliği eğitimi uygulamalarını bir arada sunar. Tıbbi uygulamalar açısından “Medikolegal Savunma Stratejisi” “Bilirkişilik Uygulamalarında Standartlar”, “Hasta Güvenliği” ve “İyi Hekimlik” kavramlarını desteklemek için uygulamaya konulmuştur.

Tıbbi uygulama hataları iddialarının çözümlenmesi konusunda  fark yaratan bu ayrıcalıklı proje ile uzun zamandır, ülkemizin önde gelen sağlık kuruluşlarında “risk yönetimi” büyük bir başarı ile sürdürülmektedir.

Eğitim, öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Adli Bilimler kapsamında, deneyimli eğiticilerin-bilirkişilerin buluşma platformu olunması amaçlanmıştır.

Bilirkişilik, tıp hukuku, adli bilimler/adli tıp, hasta şikayet yönetimi ile  kalite ve yönetimsel süreçlerin yasal dayanakları ve sağlık sektöründe iletişim başlıca eğitim konularıdır.

Hukukçular, hekimler, öğrenciler, hastane yöneticileri, ilaç firmaları ve sigorta şirketleri; başlıca hedef kitle olup bilirkişilik, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Yorulmaz Medikolegal Adli BİlİmLER ve Mapraktis Risk Danışma

İş birliğimiz ile dosyalarınıza risk yönetimi yapabilirsiniz. Bilirkişilik süreçlerini öngörebilir, CMK kapsamında sürece müdahil olabilirsiniz.

Hastaneler ve sağlık çalışanları için sağlık hukuku ve adli bilimler kapsamında sağladığımız konsültasyon ile savunmanız daha güçlü olacaktır.

Profesyonel bilirkişi kadromuzdan veya üniversitelerden temin edilen bilimsel mütalaa ve bilirkişi görüşleri davaların yönetiminde stratejik öneme sahiptir.

“Kalite-akreditasyon-hasta güvenliği” ilişkisinin yasal temeli bulunmaktadır. Onam süreçleri ve diğer risk yönetimi konularında, vazgeçilmez bir partneriniz olabiliriz.

Taraf iddialarının bilimsel kanıtları olmadan, uzlaşma sağlanamaz. Arabuluculuk sürecinde başarı için kanıta dayalı bilirkişilik desteğimiz ile yanınızdayız.

Hekimler, hukukçular, özel kuruluşlara akademik ve sponsorlu yüz yüze ya da online eğitimler Yorulmaz MedikoLegal’in  en fazla tercih edilen hizmetidir.

[insignia_section_heading title=”Son Bilgilendirme Yazılarımız” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”1″ css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”400″ heading_tag=”h3″ font_weight=”font-weight-600″ heading_color=”#074575″ subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″ icon_iconsmind=”iconsmind-Pencil” css=”.vc_custom_1591992458849{padding-top: 12px !important;}”]

Cinsel saldırı olaylarında sperm tespiti, süresi ve şekli II.Seri

CİNSEL SALDIRILAR SONRASI DÜZENLENEN BİLİRKİŞİ RAPORLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ (II) Şüphelinin Muayenesi: (Bu yazı dizisinin ilk bölümüne https://www.yorulmazmedikolegal.com/cinselsaldirispermtespiti/ linki üzerinden erişebilirsiniz.) Sanık […]

Cinsel saldırı olaylarında sperm hangi sürede ve şekilde tespit edilir?

CİNSEL SALDIRILAR SONRASI DÜZENLENEN BİLİRKİŞİ RAPORLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ (I) Biyolojik Delillerin Kalıcılığı: Cinsel saldırı olgularını değerlendirecek olan bir hukukçu ya da […]

Uyuşturucu, Uyutucu, Uyarıcı Maddelerin Araştırılması

Diğer testlerimiz için tıklayın. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü- Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından; "İdrar Numunelerinde Yasadışı [...]

GÜÇ ve RIZA İLİŞKİSİ

Bu yazıda, uzmanlığım gereği, pek çok cinsel suç mağdurunu değerlendiren ve öykülerine de tanık olan bir kişi olarak, kendimce önemli [...]

5 soruda “Cinsel Saldırı Amaçlı Kullanılan İlaçlar” hakkında kendinizi sınayınız.

Diğer testlerimiz için tıklayın. https://youtu.be/VWRgt7shvwY

Konsültasyon Sorumluluğu

**Bu yazı, Fikir Liderleri Dergisi’nin 4/2021 sayısında yayınlanmıştır. Hekimler uzmanlık öğrencisi oldukları yıllardan itibaren birçok durumda konsültasyon istemlerine yanıt vermek [...]