[insignia_section_heading title=”Yorulmaz Medikolegal” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”” css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”200″ heading_tag=”h3″ font_weight=”default” subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″]

Adli Bilimler ve Tıbbi Malpraktis

Danışmanlığı

Yorulmaz MedikoLegal, Adli Bilimler alanında “bilirkişilik” hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir.

Kasten/taksirle yaralanmalar, cinsel saldırılar/çocuk istismarı, hukuki ehliyet/vasi tayini/velayet/kişisel ilişki, belge incelemesi, trafik kazaları kusur dağılımı, alkol/madde etkileri, adli biyolojik delillerin yorumlanması, babalık tayinleri gibi birçok konuda olayın çözümlenmesine yönelik mahkemelere, hukukçulara bilirkişi görüşü ve danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Yorulmaz MedikoLegal’in “Hasta Şikayet Yönetimi ve Medikolegal Konsültasyon” projesi; bilirkişi hizmeti ile hasta güvenliği eğitimi uygulamalarını bir arada sunar. Tıbbi uygulamalar açısından “Medikolegal Savunma Stratejisi” “Bilirkişilik Uygulamalarında Standartlar”, “Hasta Güvenliği” ve “İyi Hekimlik” kavramlarını desteklemek için uygulamaya konulmuştur.

Tıbbi uygulama hataları iddialarının çözümlenmesi konusunda  fark yaratan bu ayrıcalıklı proje ile uzun zamandır, ülkemizin önde gelen sağlık kuruluşlarında “risk yönetimi” büyük bir başarı ile sürdürülmektedir.

Eğitim, öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Adli Bilimler kapsamında, deneyimli eğiticilerin-bilirkişilerin buluşma platformu olunması amaçlanmıştır.

Bilirkişilik, tıp hukuku, adli bilimler/adli tıp, hasta şikayet yönetimi ile  kalite ve yönetimsel süreçlerin yasal dayanakları ve sağlık sektöründe iletişim başlıca eğitim konularıdır.

Hukukçular, hekimler, öğrenciler, hastane yöneticileri, ilaç firmaları ve sigorta şirketleri; başlıca hedef kitle olup bilirkişilik, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Yorulmaz Medikolegal Adli BİlİmLER ve Mapraktis Risk Danışma

İş birliğimiz ile dosyalarınıza risk yönetimi yapabilirsiniz. Bilirkişilik süreçlerini öngörebilir, CMK kapsamında sürece müdahil olabilirsiniz.

Hastaneler ve sağlık çalışanları için sağlık hukuku ve adli bilimler kapsamında sağladığımız konsültasyon ile savunmanız daha güçlü olacaktır.

Profesyonel bilirkişi kadromuzdan veya üniversitelerden temin edilen bilimsel mütalaa ve bilirkişi görüşleri davaların yönetiminde stratejik öneme sahiptir.

“Kalite-akreditasyon-hasta güvenliği” ilişkisinin yasal temeli bulunmaktadır. Onam süreçleri ve diğer risk yönetimi konularında, vazgeçilmez bir partneriniz olabiliriz.

Taraf iddialarının bilimsel kanıtları olmadan, uzlaşma sağlanamaz. Arabuluculuk sürecinde başarı için kanıta dayalı bilirkişilik desteğimiz ile yanınızdayız.

Hekimler, hukukçular, özel kuruluşlara akademik ve sponsorlu yüz yüze ya da online eğitimler Yorulmaz MedikoLegal’in  en fazla tercih edilen hizmetidir.

[insignia_section_heading title=”Son Bilgilendirme Yazılarımız” subtitle=”” align=”text-center” sub_position=”subtitle-top” border=”heading-inline-border” c_margin_bottom=”20px” add_icon=”1″ css_animation=”ins-animated fadeIn” ib_animation_delay=”400″ heading_tag=”h3″ font_weight=”font-weight-600″ heading_color=”#074575″ subtitle_letter_spacing=”letter-spacing-2″ sub_font_weight=”default” subtitle_color=”#07a7e3″ icon_color=”#074575″ icon_iconsmind=”iconsmind-Pencil” css=”.vc_custom_1591992458849{padding-top: 12px !important;}”]

Sağlıkta Şiddette Gri Kod Reformu

Sağlık profesyonellerine yönelik şiddetin sıklığı ve boyutu, sosyal medyaya yansıdığı üzere ciddi bir artış halindedir. Sağlık Bakanlığı birtakım yasal düzenlemeler […]

HIV ve Hekim Sorumluluğu Testi

Diğer testlerimiz için tıklayın.

Morgda Dirilenler: Lazarus Fenomeni

Juan de Flandes- Lazarus’un Dirilişi   Lazarus Fenomeni Nedir? Ölüm Tanısı Koyarken Acele Etme! The Guardian’da 17.06.2013 tarihinde yayınlanan haberi […]

MALPRAKTİS VE MESLEKİ SORUMLULUK KURULU SORUŞTURMA İZNİ

05.2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7406 sayılı kanunda yer alan Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu’ndaki değişiklikleri duyurmuş ve ilgili yasal değişikliklere […]

PREMATÜRE RETİNOPATİSİ (ROP) MUAYENESİ ONAM/RIZA FORMU

DOWN SENDROMU VE AYDINLATILMIŞ ONAM

  Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlarının korkulu rüyası haline gelen down sendromlu doğan bebeklerde ailenin bilgilendirilmediği iddiasıyla açılan tazminat davalarına […]