Prof. Dr. Fulya İlçin Gönenç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktorasını tamamlayan Gönenç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik yaşamını, 2015 yılından itibaren Medipol Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında sürdürmektedir.

Medipol Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sağlık Hukuku Anabilim Dalı Başkanlığı ve Medipol Üniversitesi İlaç ve Sağlık Hukuku Merkezi Müdürlüğü görevini yürüten Gönenç, Kurucusu ve Başkanı olduğu Sağlık Hukuku Eğitimi Derneği’nde (SAHUDER) ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmaktadır.

Klinik Araştırmalar Etik Kurulu ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Klinik Araştırmalar Etik Kurulu üyesidir.

Çeşitli üniversitelerde Roma Hukuku, tıp – sağlık hukuku ve farklı alanlarda lisans, yüksek lisans, doktora dersleri vermektedir. Çalıştığı alanlarda ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sunumları, makaleleri ve kitapları, kitap bölüm yazarlıkları bulunmaktadır.

Çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel dergide yayın kurulu üyesidir. MEDAR Sağlık Hukuku Arabuluculuk Merkezi’nin kurucusu olan Gönenç, sağlık hukuku alanında arabuluculuk, danışmanlık ve bilirkişilik yapmakta, eğitimler vermektedir.

Prof. Dr. Fulya İlçin Gönenç

Prof. Dr. Fulya İlçin Gönenç