Bu çalışma, tıp doktorları ve diş hekimlerinin COVID-19 salgını sürecinde kendilerinin ve 1yaş – 17 yaş 11 ay arasındaki çocuklarının ruhsal durumunu değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Çalışma kapsamında Covid biriminde çalışıp çalışmadığınız, salgın öncesi ve salgın sürecinde varsa alınan psikiyatrik tanılar ve ilaç tedavileri ile salgın sürecinde ruhsal destek alma gereksinimi olup olmadığı sorgulanmaktadır.

Ruhsal durum değerlendirmesinde, formu dolduran ebeveyn için toplam 60 sorunun, çocuklar için ise 1-3 yaş, 4-6 yaş ve 7-17yaş 11ay olmak üzere 3 farklı yaş aralığı için yaklaşık 45 sorunun yanıtlanması beklenmektedir.

* Çalışma anketimiz, 3 çocuğa kadar yanıtlanabilecek şekilde düzenlenmiş olup, kaç çocuk için ve hangi çocuğunuz/ çocuklarınız için yanıtlamak istediğiniz tamamen SİZE BIRAKILMIŞTIR.

* Soruları sizin için EN UYGUN olacak şekilde yanıtlayınız. Vermiş olduğunuz yanıtlar sadece bilimsel amaçla kullanılacak olup bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

İlginiz ve vaktiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileğiyle

Prof. Dr. Bengi Semerci
Doç. Dr. Itır Tarı Cömert
Uzm.Dr. Umut Kaytanlı

** Dilerseniz çalışma ile ilgili olarak Dr. Umut Kaytanlı ile kaytanli@bu.edu ve umutkaytanli@gmail.com adreslerinden bağlantıya geçebilirsiniz.

https://forms.gle/7MJ2AQM5mLzJBZfB8