Dr .Kadıoğlu, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2005 yılında Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Genel Cerrahi ihtisasını tamamladı.

Ankara’da Genel Cerrah olarak yaptığı askerlik görevinden sonra, 2006 – 2012 yılları arasında Batı Bahat Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baş Hekim Yardımcısı olarak çalıştı. Bu dönemde Batı Bahat Hastanesi’nin kalite yönetim sistemini kurdu ve hastane, ISO 9001-2008 Kalite Belgesi aldı. 2011 yılında Beykent Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları Yönetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2013 – 2016 yılları arasında Memorial Grubu’na geçerek, Şişli Memorial Hastanesi’nde Direktör Yardımcısı ve Memorial Hizmet Hastanesi’nde Direktör olarak çalıştı. Hastane süreçlerinin yanında grubun medikolegal süreçlerinin yönetildiği haftalık toplantılarda aktif rol aldı.

2016 yılında Allianz Türkiye’de Medikal Network Müdürü olarak göreve başladı ve şirketin hastaneler, doktorlar ve diğer sağlık merkezleri ile kurumsal anlaşma süreçlerini yönetti.

2017 yılında bir kariyer arası vererek Avustralya’da yaşadı ve buradaki sağlık hizmeti süreçlerini inceledi. Çeşitli sağlık merkezlerinin toplum sağlığı projelerinde gönüllü çalışmalar yaparak 2020 yılında Türkiye’ye döndü.

Uzmanlıkları çerçevesinde Yorulmaz Medikolegal ile akademik ve bilimsel projelerde iş birliği yapmaktadır. Birtakım projelerde gönüllülük esasına uygun çalışmalarına devam etmektedir

Dr .Mehmet Burak Kadıoğlu

Genel Cerrahi Uzmanı