Bilgi Bankası

Adli Bilimler ve Sağlık Hukuku Alanında Bilirkişilik ve Eğitim HizmetleriBilgi Bankası Duyurular ve Eğitimlerimiz Örnek Yargı Kararları

Vizyonumuz

Yorulmaz MedikoLegal, Adli Bilimler alanında “bilirkişilik” hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir.

Ateşli silah yaralanmaları, kesici-delici aletlerle yaralanmalar, trafik kazaları, iş kazaları gibi birçok olguda olayın çözümlenmesine yönelik mahkemelere ve hukukçulara katkı sağlamaktadır.

Ayrıca bilirkişilik hizmeti ile önleyici eğitim uygulamalarının bir arada sunulduğu, tıbbi uygulamalar açısından “Medikolegal Savunma Stratejisi”, “Bilirkişilik Uygulamalarında Standartlar”, “Hasta Güvenliği” ve “İyi Hekimlik” kavramlarını desteklemek için oluşturulmuş ve uygulamaya konulmuş bir projedir.

Eğitim, öncelikli hedef olarak belirlenmiştir. Adli Bilimler kapsamında, deneyimli eğiticilerin-bilirkişilerin buluşma platformu olunması amaçlanmıştır.

Misyonumuz

Avukat, savcı ve diğer yargılama sujeleri, hekimler, öğrenciler, hastane yöneticileri ve sigortacılar, hizmet sunulacak başlıca hedef kitledir.

Bilirkişilik, tıp hukuku, adli tıp, hasta şikayet yönetimi ve medikolegal konsültasyon ile kalite ve yönetimsel süreçlerin çıktılarının yasal dayanaklar ve hasta güvenliği ile ilişkisinin sağlanması ve sağlık sektöründe iletişim başlıca eğitim konularıdır.

Bu web sitesinde yer alan Bilgi Bankası akademik kriterler dışında bir ön şart içermemektedir.

Birlikte çalıştığımız tüm yazarların bilimsel makale ve sunumlarını bulundurmalarına ve tanıtmalarına fırsat sağlayacaktır.

Bilgi bankası, bir kütüphane ve konuların akademik düzeyde dinamik olarak tartışıldığı bir platformdur.